Reklama

Biznes i Finanse

Międzynarodowa konferencja „The future is data. Przyszłość to dane” już w najbliższy wtorek

Konferencja The Future is Data. Przyszłość to dane odbywa się 18 kwietnia 2023 roku.
Konferencja The Future is Data. Przyszłość to dane odbywa się 18 kwietnia 2023 roku.
Autor. materiały prasowe

18 kwietnia to data, której nie powinien przeoczyć żaden entuzjasta danych. Tego dnia odbędzie się trzecia międzynarodowa konferencja „The Future is data. Przyszłość to dane”, której organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Transmisję online z wydarzenia można śledzić na stronie dane.gov.pl oraz w mediach społecznościowych.

Reklama

Merytorycznie i praktycznie o danych

Wydarzenie stworzy okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat bieżących, kluczowych zagadnień dotyczących danych, także w wymiarze europejskim. Eksperci i praktycy m.in. z obszarów zarządzania danymi, cyberbezpieczeństwa czy wykorzystywania danych zaprezentują swoją perspektywę w zakresie tematów poruszanych podczas konferencji. Spotkanie posłuży też do promocji potencjału danych i zasobów oraz zachęci do ich wykorzystywania w innowacyjnych produktach i usługach.

Reklama

Tematy konferencji

Reklama

Poznamy opinię ponad 20 polskich i zagranicznych ekspertek i ekspertów m.in. na temat danych wysokiej wartości, aktu w sprawie zarządzania danymi, czy ponownego wykorzystywania danych, również w kontekście ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa. Strategicznym tematem wydarzenia mają być wyzwania, które stoją przed Polską – jednym z liderów otwierania danych w Europie.

"Ostatnie lata to szczególny rozwój polityki cyfrowej w Polsce. Zwłaszcza w sektorze otwartych danych mamy czym się pochwalić jako Polska. W ostatnim rankingu Open data Maturity awansowaliśmy na 3. miejsce, co oznacza wzrost w stosunku do roku 2017 o 20 pozycji. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń z innymi liderami europejskiego rankingu" - komentuje minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. "Serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji o danych" – dodaje.

Rejestracja

Konferencja „The future is data. Przyszłość to dane” odbędzie się 18 kwietnia 2023 r. w godzinach 10:00 – 16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Aby zobaczyć transmisję z wydarzenia wystarczy wejść na portal dane.gov.pl lub profil otwartych danych na Facebooku.

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych tematem danych: przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, biznesowych oraz polskich i zagranicznych ekspertów. Szczególne dla przedstawicieli instytucji, które dane udostępniają w portalu dane.gov.pl lub zamierzają to zrobić w niedalekiej przyszłości.

Organizatorem konferencji jest Departament Zarządzania Danymi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Otwarte dane

Jeszcze przed konferencją, KPRM zaprasza do publicznego portalu danych – dane.gov.pl. Można w nim znaleźć ponad 30 tys. zasobów od 165 dostawców, w tym m.in. ministerstw, samorządów, GUS, ZUS, inspekcji sanitarnych, czy państwowych instytutów. Udostępniają dane z takich obszarów jak: zdrowie, bezpieczeństwo, biznes i gospodarka, budżet i finanse publiczne, kultura, nauka i oświata, czy administracja publiczna. Wszystkie dane są dostępne bezpłatnie, co oznacza możliwość ich niemalże nieograniczonego wykorzystywania, również do celów komercyjnych.

Serwis CyberDefence24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Materiał własny partnera

Reklama

Komentarze

    Reklama