Reklama

Biznes i Finanse

Le Figaro utracił 7,4 miliarda rekordów z danymi użytkowników

fot. Marco Verch Professional Photographer and Speaker / Flickr / CC BY 2.0
fot. Marco Verch Professional Photographer and Speaker / Flickr / CC BY 2.0

Francuski dziennik Le Figaro ujawnił w wyniku wycieku danych 7,4 miliarda rekordów zawierających dane osobowe czytelników. Bazę danych o pojemności 8 TB można było odnaleźć online pozostawioną bez żadnej ochrony. Bazę dostępna w sieci wykryli specjaliści z firmy Safety Detectives – informują media.

Baza zawierała rekordy dotyczące obecnych i nowych subskrybentów. Ujawnione zostały imiona i nazwiska, e-maile, adresy domowe, adresy IP, tokeny dostępu do serwera, kraje zamieszkania, kody pocztowe i hasła  użytkowników. Z uwagi na strukturę ujawnionych danych, trudno jest jednoznacznie, bez pogłębionej analizy określić liczbę osób poszkodowanych w wyniku wycieku.

Eksperci Safety Detectives poinformowali również, że oprócz danych użytkowników ujawnione zostały również dodatkowe informacje określane jako wrażliwe, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do naruszenia systemów dziennika.

Ujawnione dane mogą posłużyć zarówno do kradzieży tożsamości, ale również do ataków na pracowników dziennika, a także narażają serwery i systemy redakcji. 

Le Figaro jest najstarszym dziennikiem narodowym we Francji, który miesięcznie posiada więcej niż 23 miliony unikalnych użytkowników.

Reklama

Komentarze

    Reklama