Reklama

Biznes i Finanse

Jack Dorsey zrezygnował; nowym szefem Twittera zostanie Parag Agrawal

Jack Dorsey / Fot. cellanr, CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
Jack Dorsey / Fot. cellanr, CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Jack Dorsey zrezygnował ze stanowiska prezesa Twittera. Zastąpi go dotychczasowy dyrektor ds. technologii Parag Agrawal. Dorsey pozostanie członkiem zarządu do czasu zakończenia swojej kadencji w przyszłym roku i na stanowisku prezesa firmy Square z sektora płatności.

„Zdecydowałem się odejść z Twittera, bo wierzę, że firma jest gotowa pójść dalej niż jej założyciele” - poinformował Dorsey w komunikacie prasowym. „Moje zaufanie do Paraga jako prezesa Twittera jest głębokie. Jego praca w ciągu ostatnich 10 lat przyniosła przemiany. Jestem głęboko wdzięczny za jego umiejętności, serce i duszę. To jego czas, by dowodzić” - dodał. 

Dorsey przez byłych i obecnych pracowników firmy opisywany był jako szef, który większość obowiązków delegował na innych, by móc oddawać się swoim osobistym pasjom - pisze dziennik „Wall Street Journal”, komentując decyzję dotychczasowego prezesa platformy. 

Gazeta przytacza również niedzielny wpis Dorseya w jego serwisie - „kocham Twittera” - napisał.

Twitter powstał w 2006 roku jako platforma mikroblogowa. Założyli ją Jack Dorsey, Biz Stone, Evan Williams i Noah Glass.

Po ogłoszeniu decyzji Dorseya wartość akcji spółki zaczęła rosnąć i obecnie plasuje się na poziomie 49,6 dolarów za sztukę. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama