Reklama

Biznes i Finanse

Indie w grudniu zaproponują prawo regulujące obrót kryptowalutami

Fot. murthysnraj/Pixabay
Fot. murthysnraj/Pixabay

Indie w grudniu zaproponują prawo regulujące obrót kryptowalutami w tym kraju. Nowe zasady mają również dotyczyć wykorzystania technologii blockchain i są odpowiedzią na oskarżenia wobec rządu o blokowanie rynku - poinformował serwis The Next Web.

Jak podano wpływ na plany związane z regulacją obrotu kryptowalutami wywarła sprawa rekomendacji Indyjskiego Banku Rezerw (IBR), który w kwietniu tego roku wezwał banki do wstrzymania współpracy z giełdami kryptowalutowymi.

Podmioty te w związku z zaleceniem IBR musiały zawiesić swoją działalność.

Największa indyjska giełda kryptowalutowa - Zebpay - przeniosła swoją działalność na Maltę, z której obecnie obsługuje 20 krajów w Europie - poinformował The Next Web. Inne giełdy wymiany kryptowalut złożyły do sądu najwyższego w Indiach zażalenie, w którym stwierdzono, że rząd celowo blokuje obrót wirtualnymi pieniędzmi i rozwój branży.

Powołana przez ministerstwo finansów Indii grupa zadaniowa zapowiedziała, że regulacje zaczną obowiązywać jeszcze przed marcem przyszłego roku. Pierwsze spotkania w tej sprawie indyjski rząd zaplanował na grudzień 2018 r. i styczeń przyszłego roku.

Jak ocenił serwis The Next Web, nowe prawo najprawdopodobniej ukształtuje branżę obrotu kryptowalutowego na najbliższych kilka lat.

Źródło:PAP

Komentarze