Reklama

Biznes i Finanse

Huawei uruchomi fabrykę we Francji

Fot. Open Grid Scheduler/Flickr/Domena publiczna
Fot. Open Grid Scheduler/Flickr/Domena publiczna

Huawei ogłosił, że zbuduje nową fabrykę produktów komunikacji bezprzewodowej we Francji. Ten wysoce zautomatyzowany i inteligentny zakład będzie specjalizował się w urządzeniach 4G i 5G oraz będzie produkował przede wszystkim urządzenia dla klientów europejskich.

Huawei jest globalną firmą, która zobowiązała się do alokowania zasobów i swojej rozbudowy w strategicznych centrach na całym świecie, aby dostarczać swoim klientom produkty najwyższej jakości. Jako jedno z najbardziej zaawansowanych centrów produkcyjnych na świecie, Francja ma dojrzałą infrastrukturę przemysłową i wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, a jej położenie geograficzne jest idealne dla Huawei. Nowy zakład produkcyjny wpłynie pozytywnie na terminowość i niezawodność dostaw do europejskich klientów.

Początkowo Huawei zainwestuje w nowy zakład ponad 200 mln euro. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup działki pod inwestycję, budowę i wyposażenie. Do stworzenia hal zostaną wykorzystane jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie urządzeń i narzędzi produkcyjnych, pochodzących od lokalnych, wiodących w branży partnerów.

Fabryka będzie oferować również centrum demonstracyjne, prezentujące proces produkcji, wgrywania oprogramowania oraz testowanie. Centrum będzie otwarte dla operatorów telekomunikacyjnych, przedstawicieli rządów i innych państwowych instytucji.

Sprzęt produkowany przez nową fabrykę zostanie wykorzystany głównie w Europie. Huawei będzie w stanie dzięki niej zabezpieczać wszystkie ogniwa łańcucha logistycznego i napędzać jednocześnie lokalny przemysł. Chodzi tu o badania i rozwój, sprzedaż, zaopatrzenie, produkcję, logistykę, usługi i rozwój talentów. Nowy zakład będzie również jednym z pierwszych wdrożeń zaawansowanych technologii produkcyjnych Huawei w Europie. Pozwoli to na zwiększenie konkurencyjności technicznej przemysłu europejskiego oraz zwiększy elastyczność lokalnych łańcuchów dostaw i infrastruktury.

Zgodnie z szacunkami, projekt ten wytworzy produkty o wartości 1 mld euro rocznie i bezpośrednio stworzy 500 miejsc pracy. Huawei działa w Europie od 20 lat, zatrudniając bezpośrednio ponad 12 tys. pracowników. W rezultacie Huawei stworzył bezpośrednio i pośrednio już około 170 000 miejsc pracy na Starym Kontynencie. Huawei zobowiązuje się do działania "w Europie, dla Europy", pozostając otwartym na współpracę.

Informacja prasowa

Komentarze