Reklama

Biznes i Finanse

Huawei uczy się od Amerykanów. „Niezależność wymaga poszerzania wiedzy”

Fot. Dion Hinchcliffe/Flickr/CC BY-SA 2.0
Fot. Dion Hinchcliffe/Flickr/CC BY-SA 2.0

Pomimo agresywnej polityki USA wobec chińskich podmiotów, Huawei nadal będzie uczyło się od Stanów Zjednoczonych w obszarze badań i technologii – wskazał Ren Zhengfei, CEO koncernu. Jak dodał, aby osiągnąć niezależność technologiczną, niezbędne jest pozyskiwanie know how. 

Ren Zhengfei, CEO chińskiego giganta technologicznego Huawei, podkreślił w trakcie spotkania z pracownikami, że koncern nadal będzie czerpać wiedzę od Stanów Zjednoczonych w zakresie badań i technologii, pomimo amerykańskich sankcji i agresywnej polityki Waszyngtonu wobec firm z Państwa Środka – informuje Global Times.

Szef Huawei wskazał, że paradoksalnie, aby osiągnąć niezależność technologiczną, konieczna jest nauka od USA. Jak dodał, koncern powinien czerpać wiedzę od podmiotów z innych państw.

Nie powinniśmy kierować się myśleniem, że Stany Zjednoczone nie mogą być już dłużej dla nas nauczycielem tylko dlatego, że starają się nas stłumić.

Ren Zhengfei, CEO Huawei

W odniesieniu do 5G Ren Zhengfei zwrócił uwagę, że rozwój technologii jest nieunikniony, a powstawanie innowacyjnych rozwiązań wymaga długotrwałego procesu. „Dopiero weszliśmy do tego sektora, a wartość rozwiązań z obszaru sieci piątej generacji nie została jeszcze w pełni zbadana” – przytacza słowa szefa chińskiego giganta Global Times.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama