Reklama

Biznes i Finanse

Hasła menadżerów firm z całego świata w rękach rosyjskiego hakera?

Fot. Pxhere.com/Dokument publiczny
Fot. Pxhere.com/Dokument publiczny

Haker o pseudonimie Byte grozi wystawił na sprzedaż bazę danych, która ma zawierać dane do logowania managerów wielu dużych firm na całym świecie. Swoją ofertę zamieścił na forum dla rosyjskojęzycznych cyberprzestępców.

Na rosyjskim forum hakerskim wystawiono na sprzedaż bazę danych, która ma składać się z loginów i haseł do kont serwisów oferowanych przez Microsoft, należących do setek menadżerów wielkich korporacji. Handlarzem ma być porozumiewający się w języku rosyjskim haker o pseudonimie Byte. Twierdzi on, że posiada setki danych używanych przez kadry zarządzające korporacji z całego świata. Jest gotowy do potwierdzenia autentyczności informacji, które oferuje - poinformował portal ehackingnews.com.

Oferta hakera pojawiła się na prywatnym forum Exploit.in dla rosyjskojęzycznych cyberprzestępców. W jej opisie możemy przeczytać, że kupujący uzyska dostęp do adresów poczty elektronicznej i haseł do kont Microsoft Office 365 i i innych serwisów giganta z Redmond. Mają one należeć do dyrektorów generalnych, dyrektorów finansowych i ich zastępców oraz innych osób zajmujących wysokie stanowiska w korporacjach na całym świecie.  Ceny za pojedyncze rekordy wahają się od 100 do 1500 dolarów, w zależności od wielkości firmy i pozycji osoby, do których należy konto. 

Serwis ehackingnews.com informuje, że ekspert ds. cyberbezpieczenstwa nawiązał kontakt ze sprzedającym i po wpłaceniu odpowiedniej opłaty otrzymał on dostęp do danych z dwóch kont: dyrektora generalnego amerykańskiej firmy odpowiedzialnej za rozwój oprogramowania oraz dyrektora finansowego sieci sklepów detalicznych  w jednym z państw UE. Uzyskane od hakera informacja pozwoliło na dostęp do danych tych osób. Haker nie ujawnił skąd pochodzi baza danych.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa wskazują, że osoba, która sprzedaje dane do logowania wcześniej próbowała kupić informacje zebrane za pomocą złośliwego oprogramowania Azorult. Pobiera ono loginy i hasła z przeglądarek internetowych ofiar.

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama