Reklama

Biznes i Finanse

Grzegorz Latosiński dołączył do Google Cloud

Grzegorz Latosiński/ fot. Robert Suchy; Defence24
Grzegorz Latosiński/ fot. Robert Suchy; Defence24

Grzegorz Latosiński od 1 sierpnia br. będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu w obszarze sektora publicznego w Google Cloud.

Pracę w sektorze ICT zaczynał jako manager odpowiedzialny za sprzedaż w sektorze nowych technologii w Orange Polska i Polkomtel. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w największych korporacjach Cisco, Dell EMC, Oracle, odpowiadając między innymi za największych klientów sektora publicznego.

W latach 2009 – 2016 jako dyrektor zespołu sprzedaży pionu infrastruktury rozwijał sprzedaż w obszarze energetyki i przemysłu w Asseco Systems i Asseco Poland. Ostatnie lata spędził w Palo Alto Networks, gdzie odpowiadał za sektor publiczny. Grzegorz Latosiński w firmie pełnił także obowiązki szefa sprzedaży na Polskę.

Utworzenie w kwietniu br. w Polsce jednego z 25 ośrodków tzw. regionu Google Cloud Warszawa ma być kamieniem milowym w historii technologicznej Polski. Dzięki chmurze obliczeniowej instytucje publiczne mają mieć możliwość wprowadzania innowacji, dostosowując produkty i usługi do zmieniających się oczekiwań rynku, zwiększyć dostępność i bezpieczeństwo danych na terenie kraju, co nie będzie stanowiło bariery dla uczestników sektora publicznego.

„Przed nami, a zwłaszcza przed sektorem publicznym w Polsce wspaniała przygoda, ale także wyzwanie, jaką jest cyfrowa transformacja. To co niewątpliwe nieuniknione i co wiąże się z rozwojem gospodarczym naszego regionu - to podróż do chmury. Polski sektor publiczny mimo zaawansowania technologicznego nadal potrzebuje fachowego doradztwa i pomocy w adaptacji do nowych warunków w zakresie nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez Google Cloud. Naszym zadaniem jest rozwój szeroko pojętej współpracy co umożliwi zwiększenie korzystania przez instytucje publiczne z bardzo szerokiego portfolio produktów Google Cloud i tworzenia zintegrowanych bezpiecznych środowisk wspomagających użytkowników oraz klientów" – komentuje Grzegorz Latosiński, Public Sector Sales Executive Poland.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze