Reklama

Biznes i Finanse

Google nagradza łowców luk bezpieczeństwa

Fot. Sebastian Bergmann/Wikipedia Commons/CC 2.0
Fot. Sebastian Bergmann/Wikipedia Commons/CC 2.0

Google wypłaciło już 3 mln dolarów nagród dla łowców luk bezpieczeństwa w produktach tej firmy. Gratyfikacje wypłacane są w ramach programów Android Security Rewards i Google Play Security Rewards otwartych dla wszystkich zainteresowanych - poinformował koncern na blogu.

W trzecim roku trwania Android Security Rewards Google otrzymało doniesienia o 470 podatnościach bezpieczeństwa, które zostały naprawione we współpracy z niezależnymi badaczami biorącymi udział w programie. Każdego roku firma w ramach tego projektu wypłaca nagrody w wysokości około miliona dolarów, jednakże od początku roku 2018 wysokość przeciętnego wynagrodzenia za współpracę wzrosła o 23 proc. - napisano w notatce na blogu firmowym Google.

Według firmy, rozwiązania problemów bezpieczeństwa pochodzą od 99 osób, z których każda opracowała co najmniej jedną poprawkę. Przeciętna wartość wynagrodzenia za współpracę wynosi 2,6 tys. dolarów za łatkę bezpieczeństwa, natomiast kwota, jaką średnio otrzymuje jeden współpracujący z Google badacz wynosi 12,5 tys. dolarów.

Najwyższe wynagrodzenie w ramach programu Android Security Rewards otrzymał jak do tej pory badacz Guang Gong, który odkrył podatność pozwalającą na całkowite zdalne przełamanie zabezpieczeń telefonu Google Pixel. Wysokość nagrody wyniosła w tym przypadku 105 tys. dolarów.

W programie Google Play Security Rewards, który Google uruchomiło w październiku 2017 roku, jak do tej pory zgłoszonych zostało 30 podatności bezpieczeństwa. Wysokość nagród wypłaconych za opracowanie poprawek do ich załatania uplasowała się z kolei na poziomie ponad 100 tys. dolarów.

AK/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama