Biznes i Finanse

Gigant cyberbezpieczeństwa wchodzi do Polski. Inwestycja w Warszawie

Warszawa
Fot. Fox Wu/Flickr/CC BY 2.0 / Christoph Scholz/Flickr/CC BY-SA 2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Netskope zbuduje w stolicy centrum danych, które ma zapewnić lokalną infrastrukturę dla polskich klientów. Ponadto, poznaliśmy nazwisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w Polsce i Europie Wschodniej.

Amerykańska firma działająca na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa przedstawiła plany dotyczące swojego rozwoju w naszym kraju. Władze przedsiębiorstwa ogłosiły uruchomienie na początku 2023 roku centrum danych w Warszawie. To jedyna taka inwestycja firmy w tej części Europy.

Ponadto, podjęto decyzję o utworzeniu w naszym kraju nowego stanowiska. Mowa o dyrektorze regionalnym odpowiedzialnym za sprzedaż w Polsce i Europie Wschodniej. Został nim Michał Borowiecki - menadżer posiadający ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. Wcześniej zajmował się m.in. budową i rozwojem kanału partnerskiego oraz sprzedażą na Europę Wschodnią w firmie FireEye. Był również dyrektorem generalnym sektora publicznego w firmie Computerland.

Coraz więcej Polaków pracuje obecnie hybrydowo jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych jak i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze. Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków między innymi cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne. Rozwiązania Netskope chronią firmy, ich pracowników a także wrażliwe dane. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Michał Borowiecki, dyrektor regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią Netskope

Wśród klientów najwięksi gracze

Przypomnijmy, że Netskope amerykańska firma, działająca w skali globalnej, która skupia się na branży cyberbezpieczeństwa. Dostarcza kilentom ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE, której zadaniem jest ochrona danych i użytkowników, bez względu na rodzaj wykorzystywanej aplikacji, lokalizacji i urządzenia.

Przedsiębiorstwo ztrudnia na ten moment ponad 2,5 tys. pracowników i posiada 60 centrówm danych na całym świecie. W ich budowę zainwestowano 100 mln dolarów.

Klientami Netskope (ponad 2 tys.) są m.in. największe komercyjne banki na świecie, dostawcy opieki zdrowotnej, telekomy oraz sprzedawcy detaliczni. Można tu wskazać na np. Yamahę, Silicon Valley Bank, Levis czy ligę NHL.

Na podstawie informacji prasowej

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także