Reklama

Biznes i Finanse

Facebook planuje wkroczyć ze swoją usługą na kolejne rynki

Fot. Pxfuel/Domena publiczna
Fot. Pxfuel/Domena publiczna

Koncern Marka Zuckerberga chce rozszerzyć dostępność swojej usługi News Tab o kolejne 5 rynków. Mowa tu o Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii oraz Indiach. Funkcjonalność oferuje aktualności i informacje pochodzące od zewnętrznych wydawców.

Rozszerzenie dostępności usługi ma nastąpić według Facebooka „w ciągu następnych sześciu miesięcy do roku”. Jak przypomina serwis, News Tab został uruchomiony w USA w czerwcu tego roku. Facebook w ramach usługi zamierza płacić wydawcom treści, ale żeby nawiązać współpracę z koncernem, ci muszą spełnić kilka warunków - m.in. rzetelności treści oraz odpowiednio wysokiej liczby odbiorców.

Firma Marka Zuckerberga uruchamiając usługę zapowiedziała, że będzie współpracować w opiece nad nią z zewnętrznymi organizacjami fact-checkingowymi, które będą monitorować treści w News Tab pod kątem występowania clickbaitów, naruszeń praw autorskich oraz niechcianych, obliczonych na wzbudzanie sensacji treści.

Wiceprezes Facebooka ds. globalnej współpracy z wydawcami Campbell Brown powiedział, że zawartość News Taba może różnić się w zależności od kraju, aby sprostać oczekiwaniom lokalnych użytkowników serwisu.

Źródło:PAP

Komentarze