Reklama

Biznes i Finanse

Rośnie skala kradzieży danych w sieci. Jak się przed tym chronić?

Pandemia COVID-19 wpłynęła na społeczeństwo i biznes, a kryzys, jaki wywołała na wielu płaszczyznach sprawił, że miała niebagatelne znaczenie także dla cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Jonathan Whiters z firmy Experian radzi, jak chronić się przed kradzieżą danych. 

Zdaniem specjalistów Experiana, mamy do czynienia z problemem globalizacji cyberprzestępczości za sprawą obecnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Należy spodziewać się wzrostu skali cyberoszustw, a metody ich zapobiegania powinny wykraczać poza analizę pojedynczych przypadków czy samodzielne spostrzeżenia korporacji. Dlatego firma Experian oferuje holistyczne i elastyczne rozwiązania w zakresie zapobiegania oszustwom, a rozwiązanie Experian Data Breach Resolution ma pomóc organizacjom w przygotowaniu się do potencjalnego naruszenia danych i zmniejszenia ryzyka dotyczącego potencjalnego naruszenia czy zarządzania kosztami wycieku.

Specjaliści Experiana pomagają firmom z sektora finansowego, edukacyjnego, handlowego, medycznego czy administracji w powiadamianiu o incydencie naruszenia danych i rozwiązaniu sytuacji. Ponad dekada doświadczenia sprawia, że można liczyć na obsługę największych i najbardziej znanych naruszeń danych w historii.

Grupa oferuje szybkie i efektywne zarządzanie incydentami, system powiadomień, call center, usługę wsparcia i rozwiązania zdarzenia w przypadku wystąpienia cyberoszustwa. Klienci mogą liczyć na ochronę produktów kredytowych czy zabezpieczenie przed kradzieżą ich tożsamości. W przypadku wykrycia naruszenia bezpieczeństwa danych, eksperci zapewniają wsparcie w procesie zapobiegania skutkom wycieku informacji, zminimalizowania skutków cyberincydentu oraz zapobieganiu kolejnych sytuacji w przyszłości.

Jak chronić się przed kradzieżą danych? Ekspert udziela porad w rozmowie wideo. 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Experian.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama