Reklama

Biznes i Finanse

Dzieci w niebezpieczeństwie. Elektroniczna niania podatna na ataki hakerów

Fot. Marco Verch/Flick/CC 2.0
Fot. Marco Verch/Flick/CC 2.0

Elektroniczna niania iBaby Monitor M6S - sprzęt pozwalający rodzicom monitorować niemowlęta przy użyciu kamery i smartfona, jest podatny na ataki hakerskie - ostrzegają eksperci z firmy Bitdefender z branży cyberbezpieczeństwa.

Luki bezpieczeństwa zawarte w urządzeniu mogą pozwalać potencjalnym atakującym na dostęp do zdjęć i nagrań wideo zarejestrowanych przez iBaby, a także podglądać obraz z jego kamery w czasie rzeczywistym i nielegalnie pozyskiwać dane osobowe użytkowników - alarmuje firma.

Przez podatności, którymi obciążone są te bardzo popularne według ich producenta monitory dziecięce, hakerzy mogą zdobyć klucze dostępowe chroniące osobiste treści użytkowników oraz ich dane.

Specjaliści Bitdefendera poinformowali producenta urządzeń o wykrytym zagrożeniu. Firma nie odpowiedziała na ich pismo, dlatego po upływie dziewięćdziesięciu dni Bitdefender zdecydował się przekazać informacje o ryzyku opinii publicznej - podaje serwis Cnet. Producent iBaby nie ustosunkował się do pytań serwisu w związku ze sprawą. 

Źródło:PAP

Komentarze