Reklama

Biznes i Finanse

Dominika Bettman na czele Microsoft w Polsce

fot. Dominika Bettman/ Microsoft Polska
fot. Dominika Bettman/ Microsoft Polska

Dominika Bettman dołączy do zespołu Microsoft w Polsce, od grudnia br. obejmując stanowisko dyrektor generalnej. Zastąpi Marka Loughrana, który zarządzał polskim oddziałem firmy przez ponad 4,5 roku. 

Dominika Bettman obejmie stanowisko w grudniu br., będzie odpowiedzialna za wszystkie działania Microsoft w Polsce, w tym za realizację planu transformacji Polskiej Doliny Cyfrowej.

Managerka pracowała przez ponad 26 lat w firmie Siemens na stanowiskach: prezeski zarządu i dyrektorki Digital Industries. Ma odgrywać kluczową rolę w dalszym wzmacnianiu 30-letniej historii współpracy Microsoftu z lokalnymi firmami, przedsiębiorstwami, organizacjami sektora publicznego oraz partnerami.

„Technologia, która przenika obecnie do wszystkich dziedzin biznesu i życia, fascynuje mnie ze względu na możliwości, jakie daje nam, aby zmieniać świat na lepsze. W Polsce jesteśmy obecnie na drodze prawdziwie transformacyjnych cyfrowych zmian. Ważne jest, abyśmy podchodzili do tej szansy z naciskiem na zrównoważony i odpowiedzialny biznes. Dużą rolę w tej zmianie odgrywa również transformacyjne przywództwo, które łączy ludzi we wspólnym działaniu i odpowiadaniu na zmiany. Tego wszystkiego poszukuję na swojej drodze i to właśnie najmocniej zmotywowało mnie do dokonania tej zmiany. Moja nowa rola w Microsoft daje wiele możliwości rozwijania właśnie takich inicjatyw i cieszę się na współpracę z zespołem, naszymi klientami i partnerami, aby pomóc w kształtowaniu lepszej przyszłości dla Polski, napędzanej przez innowacje, odpowiedzialność i inkluzywne przywództwo” – stwierdziła Dominika Bettman.

Odchodzi Mark Loughran

Nowa dyrektor generalna zajmie miejsce Marka Loughrana, który zarządzał polskim oddziałem firmy od 1 kwietnia 2017 roku.

Poza dotychczasową pracą w Siemens jest także wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, przewodniczy Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Radzie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Od lipca 2019 roku zasiada również w radzie programowej Open Eyes Economy Summit, a od grudnia 2020 roku - w Radzie Uczelni Politechniki Warszawskiej. Jest autorką książki „Technologiczne magnolie”.

Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Mark Loughran ocenił, że praca w Microsoft "to był jeden z najbardziej satysfakcjonujących okresów w jego karierze zawodowej".

"Jestem głęboko przekonany, że dzięki wybitnym talentom, duchowi przedsiębiorczości oraz szybko transformującemu się sektorowi przedsiębiorstw, od małych do dużych, Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy, co podkreśla inwestycja Microsoft o wartości 1 miliarda dolarów, którą ogłosiliśmy w zeszłym roku w Polsce. Witam Dominikę, która, jestem przekonany, że poprowadzi polski zespół ku dalszemu rozwojowi, a polskiemu społeczeństwu umożliwi korzystanie z technologicznych możliwości, jakie oferuje Polska Dolina Cyfrowa" – podkreślił. 

Na podst. informacji prasowej


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze