Reklama

Biznes i Finanse

CloudMail – bezpieczna poczta od nazwa.pl z pojemnością do 2TB

fot. Vlada Karpovich / pexels.com
fot. Vlada Karpovich / pexels.com

Poczta elektroniczna we współczesnym świecie jest niezbędna każdemu internaucie. Bez niej nie sposób wyobrazić sobie prowadzenie biznesu, zakupów online, czy choćby prywatnej korespondencji. Dlatego tak duże znaczenie ma decyzja o skorzystaniu z usług właściwego dostawcy. We wrześniu nazwa.pl została wybrana przez ekspertów z branży IT firmą hostingową roku. Jak pod względem usług poczty prezentuje się jej oferta?

Poczta elektroniczna to podstawowe narzędzie w dzisiejszej komunikacji, bez którego firmy, administracja publiczna czy zwykli internauci nie potrafią wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Z tego powodu stanowi ona jeden z najczęstszych przedmiotów zainteresowania hakerów, którzy wykorzystując nieuwagę, naiwność i brak wiedzy użytkowników, przesyłają w załączniku wiadomości e-mail złośliwe oprogramowanie lub zachęcają do kliknięcia podejrzanego linku. Darmowe rozwiązania pocztowe nie gwarantują niestety odpowiedniego poziomu zabezpieczeń przed cyberprzestępcami.

CloudMail – poczta o najwyższym poziomie bezpieczeństwa

Rozwiązaniem problemów z bezpieczeństwem korespondencji e-mail jest wybór wysokiej jakości komercyjnego rozwiązania. Tu z pomocą przychodzi nazwa.pl ze swoją ofertą CloudMail.

Nazwa.pl to polska firma, która w ramach serwerów CloudMail oferuje szereg rozwiązań wzmacniających bezpieczeństwo poczty e-mail. Domeny obsługiwane na serwerach DNS nazwa.pl posiadają aktywne zabezpieczenia SPF (Sender Policy Framework), DKIM (DomainKeys Identified Mail) i DMARC (Domain-based Message Authentication). Za co te zabezpieczenia odpowiadają? SPF (Sender Policy Framework) to mechanizm uwierzytelniania nadawcy wiadomości e-mail, polegający na wskazaniu serwerów pocztowych upoważnionych do wysyłania wiadomości z danej domeny. Sygnatura DKIM pozwala na zabezpieczenie domeny specjalnym kluczem, który chroni użytkownika poczty w tej domenie przed podszywaniem się pod niego przez cyberprzestępców. Natomiast zabezpieczenie DMARC definiuje, jak ma się zachować serwer pocztowy, który otrzyma wiadomości blednie zweryfikowane za pomocą SPF i DKIM. Już wspomniane rozwiązania realizowane na poziomie serwerów DNS Anycast nazwa.pl zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa poczty elektronicznej, skutecznie utrudniając podszywanie się osób trzecich pod nadawcę wiadomości.

Wprowadzenie kompleksowych zabezpieczeń na serwerach pozytywnie wpływa na skuteczność dostarczania wiadomości e-mail, z uwagi na zdecydowane zwiększenie wiarygodności oraz reputacji serwerów pocztowych, z których użytkownicy hostingu w nazwa.pl wysyłają swoje e-maile.

Bezpieczeństwo to nie wszystko

Użytkownicy poczty w nazwa.pl mogą korzystać ze specjalnej aplikacji Cloud Mail, która jest nie tylko programem pocztowym, ale także funkcjonalnym organizerem z obsługą kalendarza czy zadań. Zatem bezpieczeństwo tak, ale również wygoda i funkcjonalność. Cloud Mail jest dostępny poprzez przeglądarkę internetową oraz jako aplikacja na urządzenia z systemem Android.

image

 

Serwery CloudMail uruchamiane są w technologii cloud, dzięki czemu nazwa.pl może zaoferować swoim użytkownikom nawet do 2 TB przestrzeni dyskowej właśnie na wiadomości e-mail. W ten sposób zyskujemy możliwość przechowywania wiadomości i załączników przez bardzo wiele lat. Dlaczego jest to istotne? Otóż bywa, że to właśnie przestrzeń dyskowa jest dla firm barierą dalszego rozwoju. Rosnąca każdego dnia ilość poczty wysyłanej i odbieranej stale zwiększa zajętą powierzchnię dyskową. Gigabajty danych przesyłanych przez maile dokumentują historię kontaktów i rozliczeń z klientami, stanowiąc podstawową bazę wiedzy każdej firmy o kontrahentach i współpracownikach. Skrzynki pocztowe stale zwiększają swoją objętość i jest to trend, który można zaobserwować od wielu lat.

image

 

Problemem, który występuje w usługach pocztowych innych dostawców, jest niepewność, czy wiadomość wysłana przez nadawcę dotrze do odbiorcy bez żadnych przeszkód. Stosowanie w nazwa.pl nowoczesnych rozwiązań uwierzytelniających (SPF, DKIM) gwarantuje, że każda wiadomość wysłana przez nas do klientów i partnerów znajdzie swojego adresata. Innym problemem w korespondencji mailowej są ograniczenia wielkości wysyłanego załącznika. Rezerwacja minimum 5 GB miejsca na konto pocztowe oraz możliwość wysyłania i odbierania maili o wielkości do 1 GB powodują, że nawet firmy przesyłające grafiki i materiały wideo w dużej rozdzielczości będą mogły bez trudu wymieniać swoją korespondencję, bez ryzyka wyczerpania przestrzeni dyskowej.

image

  

Podsumowanie

Technologia hostingu w chmurze pozwala nie tylko dostarczyć oraz przechowywać ogromne ilości danych, ale również przesyłać je płynnie i niezawodnie dzięki dostarczeniu mocy obliczeniowej wielu serwerów równocześnie. Ponadto zapewnia ona wysoki poziom bezpieczeństwa usługi. W ofercie nazwa.pl z profesjonalnej poczty można skorzystać już od 60 zł rocznie w pakiecie CloudMail Start. Żeby wykorzystać nawet 2TB przestrzeni dyskowej będziemy musieli zapłacić 700 zł rocznie za pakiet CloudMail Pro. Biorąc pod uwagę ilość miejsca, możliwość przesyłania załączników do 1 GB oraz zabezpieczenia, cena jest w pełni adekwatna do potencjału usługi.

image

 

Artykuł przygotowany przez nazwa.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama