Reklama

Biznes i Finanse

Anonymous w akcji. Włamali się do dostawcy usług internetowych skrajnej prawicy

Fot. www.pxfuel.com
Fot. www.pxfuel.com

Członkowie społeczności Anonymous ogłosili, że włamali się do dostawcy usług internetowych Epik i wykradli informacje dotyczące m.in. historii rejestracji witryn przez skrajną prawicę.  O swoim sukcesie pochwalili się w sieci.  

Grupa „Hackerów na sterydach”, będąca członkiem społeczności Anonymous, twierdzi, że posiada informacje skradzione z Epik – dostawcy hostingu i rejestratora domen internetowych. Firma odpowiada za działanie  stron m.in. Partii Republikańskiej w Teksasie, The Social Network Gab, Parlera czy ekstremistycznego 8chan.

O swoim dokonaniu grupa pochwaliła się w sieci, oferując całkowicie za darmo przejęte dane. Wśród nich mają znajdować się informacje o np. zakupach domen, rejestracji witryn przez podmioty promujące skrajne ideologie, wszelkich zmianach DNS czy adresach e-mail.

Włamanie do Epik i publikacja danych wpisują się w kampanię nazwaną „#OperationJane”. Rozpoczęła się ona po tym, jak w Teksasie uchwalono restrykcyjne prawo aborcyjne, zachęcające obywateli do zgłaszania tego typu praktyk – informuje CyberScoop.

To, że akurat ten dostawca usług internetowych stał się celem grupy nie powinno być zaskoczeniem. Firma jest powszechnie uznawana za „najlepszego przyjaciela prawicy” ze względu na hostowanie m.in. Parlera.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze