Reklama

Biznes i Finanse

Allegro wykupiło wiodącą czeską grupę e-commerce Mall Group

Fot. mohamed_hassan / Pixabay
Fot. mohamed_hassan / Pixabay

Allegro wykupiło 100 proc. udziałów w czeskiej grupie Mall Group, dominującej w krajobrazie branży e-commerce w tym kraju, a także w firmie kurierskiej WeDo. Wartość transakcji to około 975 mln euro. W wyniku transakcji ma powstać platforma dla całego regionu.

Nowy podmiot ma działać na terenie Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Polski. Według przedstawicieli Allegro, cały region to rynek około 70 mln konsumentów, a jego wartość sięga 1,14 biliona złotych - informuje serwis Aktuálně.cz

Na nowej platformie swoje towary ma oferować ok. 135 tys. sprzedawców, którzy prezentując swoją ofertę np. w Polsce jednocześnie będą mogli udostępniać ją potencjalnym nabywcom ze wszystkich pozostałych, obsługiwanych krajów. 

W Polsce Allegro do tej pory cieszyło się dominującą pozycją, której wyzwanie rzucił Amazon. Wcześniej w tym roku koncern otworzył polskojęzyczną wersję swojego serwisu e-commerce, na polski rynek wszedł jednak również inny gracz - Shopee.

Co do portfolio Allegro wniosą czeskie spółki?

Mall Group to firma, która w 2020 roku obsłużyła ponad 14 mln zamówień i jest jedną z największych obok Allegro platform e-commerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Procedura przejęcia firmy sfinalizowana zostanie w 2022 roku, musi bowiem zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne.

Firma WeDo to z kolei platforma kurierska, która specjalizuje się w dostawach "ostatniej mili" i współpracuje z ponad 300 podmiotami z branży logistycznej, obsługując 1000 punktów odbioru i 100 skrytek pocztowych w Czechach i na Słowacji. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama