Reklama

Biznes i Finanse

5G to ewolucja a nie rewolucja! Do czego potrzebujemy nowego standardu komunikacji?

fot. ADMC / pixabay
fot. ADMC / pixabay

Czym jest technologia 5G i kto jest odpowiedzialny za jej standaryzację? Jakie korzyści daje nam wprowadzenie nowej technologii i czym różni się ona od 4G? O tym, że nowy standard komunikacji to nie rewolucja, a ewolucja i o co tak właściwie chodzi z tym 5G mówi ekspert Orange Polska.

Kwestia wprowadzania do Polski technologii 5G jest gorącym tematem, który przyciąga zarówno zwolenników nowego rozwiązania technologicznego, jak i tych, u których budzi ono wątpliwości. Z tematem wiąże się również niezrozumienie co do tego, czym nowy standard tak naprawdę jest. Ekspert Orange Polska, specjalnie dla czytelników CyberDefence24.pl objaśnia tę kwestię, ale również mówi o tym jakie korzyści z wprowadzenia 5G będą mieli konsumenci.

W jego opinii, 5G umożliwi nie tylko korzystanie z lepszego internetu i szybszej komunikacji, ale w przyszłości także m.in. masową komunikację maszyn. Jednak czy dla wszystkich usług standaryzacja została już zamknięta? Okazuje się, że nie do końca i obecnie obejmuje ona zaledwie jedną z trzech usług. Są one tworzone w tzw. releasach, o których wspomina ekspert w nagraniu. To właśnie release 15 zatwierdzony pod koniec 2018 roku, obejmuje szybki transfer danych i w oparciu o niego działają obecnie testowane i uruchamiane na całym świecie sieci 5G.

image

W trakcie prezentacji, ekspert dokonuje również testów prędkości, które pokazują różnice pomiędzy szybkościami zaawansowanej sieci 4G a 5G oraz objaśnia na co przekłada się szerokość kanału radiowego. Uświadamia również, dlaczego nowa technologia będzie miała znaczenie np. dla gamerów oraz dlaczego wprowadzenie jej jest korzystne również dla osób, uwielbiających słuchać muzyki w drodze do pracy.

Materiał przygotowany we współpracy z Orange Polska

Reklama

Komentarze

    Reklama