Reklama

Social media

Zaskakujący ban i... szybki powrót. Facebook przywrócił konto poświęcone Grupie Wyszehradzkiej

Fot. Polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej/www.gov.pl
Fot. Polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej/www.gov.pl

Konto poświęcone Grupie Wyszehradzkiej „Visegrad24” zostało zablokowane przez Facebooka ze względu na rzekome naruszanie zasad obowiązujących na platformie. Po interwencji osób zarządzających profilem przywrócono jego działalność. 

„Decyzja Facebooka jest zaskakująca i rozczarowująca. Głównymi treściami, które udostępniamy, są bezpośrednie cytaty liderów V4, a także zdjęcia architektury naszych miast i przyrody w naszym regionie. Mamy nadzieję, że Facebook szybko sprawdzi i przywróci nasze konto - czytamy na oficjalnym Twitterze Visegrad24.

W związku z decyzją o zablokowaniu konta osoby zarządzające profilem Visegrad24 podjęły kroki w celu natychmiastowego odwołania się i próby możliwie jak najszybszego przywrócenia jego aktywności.

Na efekt nie trzeba było długo czekać - Facebook pozytywnie rozpatrzył odwołanie Visegrad24 i w pełni przywrócił konto, o czym poinformowano na oficjalnym Twitterze grupy: „Dobra wiadomość, po szybkiej interwencji wróciliśmy na Facebooka!”. 

Przedstawiciele Visegrad24 wskazali, że władze Facebooka przychylili się do argumentów zawartych w odwołaniu i przyznali, że rzeczywiście konto poświęcone Grupie Wyszehradzkiej „nie narusza standardów społeczności” platformy. 

Reklama

Komentarze

    Reklama