Reklama

Cyberbezpieczeństwo

W Glasgow otwarto centrum wsparcia bezpieczeństwa w związku ze szczytem COP26

Fot. DesignFife / Pixabay
Fot. DesignFife / Pixabay

W Glasgow - w związku ze szczytem COP26 - otwarto centrum wsparcia bezpieczeństwa. Mogą skorzystać z niego firmy, których działalność związana jest z organizacją wydarzenia, zaplanowanego na jesień tego roku – informują brytyjskie media.

Zadaniem centrum ma być dostarczanie biznesowi wskazówek na temat bezpieczeństwa – zarówno tego fizycznego, jak i dotyczącego aspektów obecności w cyberprzestrzeni. Ze względu na wyjątkowy pod względem klimatycznym, geopolitycznym i sanitarno-epidemicznym rok 2021 zakłada się, że zaplanowany w Glasgow szczyt COP26 przyciągnie ogromną uwagę – miasto może odwiedzić nawet 30 tys. gości.

Centrum ma odpowiadać na potrzeby bezpieczeństwa firm i organizacji, na których działalność COP26 wpłynie. Korzystając z jego zasobów, będzie można uzyskać informacje na temat bezpieczeństwa od szkockiej policji i przedstawicieli organizacji rządowych, a także porady na temat mitygowania ryzyka związanego z incydentami cyberbezpieczeństwa. Centrum oferuje również możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach oraz kursy dobrych praktyk.

W gotowości na cyberincydenty

Jak wskazują szkockie służby, w ciągu ostatniego roku rosło ryzyko cyberataków. Zajęcia i porady dostarczane w ramach centrum przez organizacje takie, jak Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Wielkiej Brytanii (NCSC) stwarzają dla firm szansę lepszego przygotowania się do ewentualnego zagrożenia, a także odpowiedzi na incydenty bez ryzyka utraty płynności działania.

Celem szczytu klimatycznego ONZ COP26 ma być przede wszystkim przegląd wysiłków uczestniczących w nim państw na rzecz redukcji emisji. W 2015 roku podpisano porozumienie paryskie, które zobowiązało kraje do zmniejszenia emisji, by utrzymać wzrost temperatury powietrza na świecie poniżej 2 stopni Celsjusza, a także podjąć wszelkie możliwe wysiłki na temat ograniczenia go do 1,5 stopnia.

COP26 w Glasgow odbędzie się w dniach od 31 października do 12 listopada tego roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze