Reklama

Social media

USA: Mężczyzna skazany na 12 lat za materiały pedofilskie w sieci

fot. Fakurian Design/Unsplash/Domena publiczna
fot. Fakurian Design/Unsplash/Domena publiczna

Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych został skazany na karę 151 miesięcy więzienia federalnego za przechowywanie i rozpowszechnianie nielegalnych treści, dotyczących nadużyć seksualnych na dzieciach.

Mieszkaniec Sparty w południowym Ilinois, Kory R. Schulein, w październiku 2020 roku usłyszał akt oskarżenia od federalnej ławy przysięgłych, dotyczący rozpowszechniania materiałów związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

37-letni mężczyzna przez długi okres przechowywał i rozpowszechniał filmy i zdjęcia dzieci wykorzystywanych seksualnie. Moderował on stronę internetową, na której publikował tego typu treści w przestrzeniach Dark Web, a także korzystał z innych podobnych serwisów – pisze Infosecurity Group.

Śledztwo FBI

Pierwsze doniesienia o działalności Schuleina pojawiły się już w 2018 roku, kiedy to FBI przeszukiwało Dark Web pod kątem wykorzystywania materiałów związanych z seksualnymi nadużyciami wobec dzieci.

Przeszukano dom Schuleina, którego lokalizację wykryto na podstawie adresu IP. Oskarżony przechowywał nielegalne materiały na laptopie i dyskach zewnętrznych. Przez okres trzech lat udało mu się zebrać ponad 9000 zdjęć i filmów. Niektóre z nich zawierały drastyczne obrazy niewoli i gwałtów, jakich dorośli dopuszczali się na nieletnich.

Okazało się, że część dzieci przedstawionych w materiałach zostało zidentyfikowane przez National Center for Missing and Exploited Children – organizację non-profit zajmującą się poszukiwaniem zaginionych i wykorzystywanych dzieci.

Sprawa przeciwko mężczyźnie była częścią krajowej inicjatywy Project Safe Childhood, w wyniku której został on skazany na 12 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności - podaje Infosecurity Group.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama