Reklama

Social media

Twitterowe konto Ramana Pratasiewicza zostało odblokowane 

Fot. Brett Jordan/unsplash
Fot. Brett Jordan/unsplash

Twitterowe konto białoruskiego opozycyjnego blogera i dziennikarza Ramana Pratasiewicza zostało odblokowane - informują lokalne media. Aktywista przebywa w areszcie domowym.

Wcześniej w poniedziałek media zauważyły, że uruchomione 7 lipca konto przestało być dostępne, a na profilu widniał komunikat konto zawieszone. Sugerowano, że może to być związane ze złamaniem zasad Twittera.

23 maja Pratasiewicza zatrzymano na lotnisku w Mińsku po przymusowym lądowaniu w stolicy Białorusi samolotu linii Ryanair lecącego z Aten do Wilna. To były współredaktor kanału Nexta, uznanego przez władze białoruskie za „ekstremistyczny”. Zatrzymana została również jego partnerka, obywatelka Rosji Sofija Sapiega.

Obydwoje są oskarżeni w sprawach karnych związanych z protestami na Białorusi i od chwili zatrzymania przebywali w areszcie. Pod koniec czerwca zostali umieszczeni w areszcie domowym.

Od chwili aresztowania Pratasiewicz kilkukrotnie występował w mediach państwowych, przyznając się do winy oraz krytykując środowiska opozycyjne. Pratasiewicz – jak wynika z informacji, która pojawiła się na jego Twitterze – w areszcie domowym przebywa razem z Sapiegą.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze