Reklama

Social media

Twitter ogranicza możliwość odpowiadania na wpisy

Fot. Kevin Krejci/Flick/CC 2.0
Fot. Kevin Krejci/Flick/CC 2.0

Twitter wprowadził nową funkcjonalność umożliwiającą użytkownikom kontrolowanie tego, kto może odpowiedzieć na publikowane przez nich wpisy. Ma to ograniczyć obecność trolli internetowych i spamu pod dyskusjami toczącymi się w serwisie.

Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy mają możliwość zaznaczenia tego, kto może umieścić komentarz pod ich wpisem.

Jak dotąd, zgodnie z regułami serwisu odpowiedź pod postem mógł zamieścić każdy użytkownik z aktywnym kontem. Teraz autor tweeta może zaznaczyć, czy komentarz pod nim będzie mógł zamieścić "każdy", czy też jedynie "osoby śledzące profil" albo "tylko osoby wspomniane w dyskusji". W sytuacji kiedy użytkownik zdecyduje się ograniczyć możliwość skomentowania tweeta, przycisk umożliwiający odpowiedź na wpis zamiast na niebiesko, oznaczony zostanie na szaro. Każdy internauta nadal będzie mógł przeczytać, polubić a także przekazać dalej wpis, nie będzie mógł jednak bezpośrednio pod nim umieścić komentarza.

"Docierają do nas głosy, że dzięki tej funkcjonalności część osób będzie czuła się bardziej komfortowo i bezpieczniej na Twitterze, bo uda im się wyeliminować niechciane, często niewybredne komentarze" - napisała na blogu internetowym Twittera Suzanne Xie, odpowiedzialna w firmie za zarządzanie produktem. Xie dodała również, że nowa usługa umożliwi wprowadzenie w serwisie nowych formatów, takich jak np. panele dyskusyjne, które nie będą już zalewane masą niepotrzebnych komentarzy.

Twitter ma nadzieję, że moderacja odpowiedzi pozwoli mu wyeliminować z platformy trolli internetowych, ograniczyć ilość spamu, a także zwiększyć liczbę "poważnych dyskusji" w serwisie.

Nowa usługa była testowana jeszcze w maju na wybranych użytkownikach. Teraz udostępniona została globalnie na urządzeniach iOS i Android, a także na stronie aplikacji. 

Źródło:PAP

Komentarze