Reklama

Social media

TikTok otwiera Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Irlandii. Cel: bezpieczeństwo użytkowników

fot. Josh Rose/ Unsplash / Domena publiczna
fot. Josh Rose/ Unsplash / Domena publiczna

TikTok ogłosił otwarcie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego (Fusion Centre) w Irlandii. Centrum w Dublinie to pierwszy tego typu regionalny ośrodek TikToka, którego zadaniem będzie monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, a także gromadzenie danych dotyczących przestępczości cyfrowej. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników platformy. 

Wraz z uruchomieniem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego TikTok stworzył nowe, wyspecjalizowane stanowiska dla ekspertów ds. bezpieczeństwa, prywatności i polityki. Nowi pracownicy będą zajmowali się m.in. identyfikacją, oceną i eliminowaniem zagrożeń, jakie mogą spotkać użytkowników platformy. Będą także współpracować z innymi zespołami m. in. działem badawczo-rozwojowym, prawnym, ochrony prywatności oraz bezpieczeństwa.

„Kluczowe jest, aby globalne firmy technologiczne odgrywały główną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa swoich użytkowników. Bardzo się cieszę, że TikTok wybrał Dublin jako lokalizację dla swojego pierwszego regionalnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, tworząc ponad 50 nowych miejsc pracy. Nowy ośrodek będzie wykrywać i na bieżąco reagować na poważne naruszenia, a także przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa online użytkowników TikToka na całym świecie. Wiadomość o utworzeniu Ośrodka jest dowodem ciągłego zaangażowania firmy w naszym kraju i pozwoli jej nadal korzystać z naszej bogatej i wysoko wykwalifikowanej kadry" – skomentował Leo Varadkar, wicepremier Irlandii i minister ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia.

Sylwia Chada, general manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej zaznacza natomiast, że bezpieczeństwo użytkowników to „najwyższy priorytet”.

"Stale zatrudniamy kolejnych ekspertów, wprowadzamy nowe funkcje i oferujemy narzędzia mające zwiększać komfort społeczności platformy. Wiemy, że spoczywa na nas duża odpowiedzialność – zaufały nam już miliony osób, które traktują TikToka jako przestrzeń do wyrażania siebie, swoich emocji i kreatywności. Chcemy, by czuli się bezpieczni i wiedzieli, że stale monitorujemy i walczymy z wszelkim rodzajem naruszeń naszych Zasad Społeczności. Nasz nowy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy jest kolejnym krokiem milowym w naszych działaniach o wspólne dobro społeczności TikToka" – podkreśla Sylwia Chada.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy to kolejna inwestycja TikToka w Europie, w Irlandii swoje biura ma m.in. Europejski Zespół ds. prywatności i ochrony danych czy Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności (European Transparency and Accountability Centre).

Platforma nawiązała również współpracę z HackerOne - programem bug bounty, w ramach którego najlepsi badacze ds. bezpieczeństwa, naukowcy oraz inni niezależni eksperci dostarczają zaawansowanych informacji na temat pojawiających się luk w zabezpieczeniach, co pozwalana na ich usunięcie, zanim cyberprzestępcy zdążą je wykorzystać.

TikTok jest platformą do nagrywania i oglądania krótkich filmów wideo za pomocą smartfona. Ma swoje biura m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama.
Reklama

Komentarze

    Reklama