Reklama

Biznes i Finanse

Samsung walczy ze złodziejami. Będzie zdalnie blokował dostęp do skradzionych telewizorów

Fot.: Samsung
Fot.: Samsung

Samsung ruszył z projektem, który pozwala na zdalne zablokowanie skradzionych telewizorów tego producenta. Rozwiązanie zostało w pierwszej kolejności zastosowane w Republice Południowej Afryki, gdzie ostatnio coraz częściej dochodzi do kradzieży odbiorników Samsunga ze sklepów i magazynów.

Od kilku tygodni w Republice Południowej Afryki (RPA) trwają zamieszki związane z przetasowaniami na szczytach władz tego kraju. Podczas protestów i demonstracji dochodzi m.in. do rabowania sklepów oraz magazynów, w których są zgromadzone sprzęty z segmentu szeroko pojętej elektroniki użytkowej.

Samsung zablokuje telewizory

Jedną z ofiar kradzieży związanych z wydarzeniami w RPA jest koncern Samsung będący producentem m.in. telewizorów z segmentu Smart TV, czyli podłączonych do internetu.

Firma ogłosiła wprowadzenie systemu, który pozwala na zdalne zablokowanie konkretnego odbiornika telewizyjnego w momencie, kiedy zostanie on włączony i skontaktowany z siecią.

W oficjalnym oświadczeniu przesłanym naszej redakcji Samsung Polska wskazuje, że jedynym celem stosowania Samsung TV Block jest ograniczenie kradzieży z transportów i magazynów oraz nieautoryzowanej sprzedaży detalicznej. „Ma to zapewnić, że telewizory będą używane przez właścicieli z ważnym dowodem zakupu” - tłumaczy rzecznik firmy Olaf Krynicki.

Samsung TV Block jest aktywowany tylko wtedy, gdy pojawi się konkretny, potwierdzony raport o skradzionym lub nielegalnie zdobytym telewizorze.

podkreśla  Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska

Producent zapewnia, że konsumenci mogą być spokojni, ponieważ funkcja Samsung TV Block nie jest aktywowana w telewizorach z ważnym dowodem zakupu. „Samsung bardzo poważnie traktuje prywatność konsumentów, a nasze telewizory są projektowane tak, aby ją chronić” - zapewnia rzecznik firmy. 

Producent nie wyjaśnia jednak dokładnie, czy jego system uniemożliwi oglądanie telewizji w ogóle, czy też ograniczy dostęp do określonych funkcji związanych z internetem.

Samsung utrzymuje też, że na razie technologia zdalnego blokowania telewizorów jest stosowana jedynie na terenie RPA. Nie wyklucza jednak, że system zostanie rozszerzony na inne rynki, na których kradzieże odbiorników producenta wykażą tendencję wzrostową.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Komentarze