Reklama

Social media

Ruch podważający ograniczenia covidowe na Facebooku. Platforma reaguje 

Fot. James Yarema/unsplash.com
Fot. James Yarema/unsplash.com

Koncern Marka Zuckerberga usunął sieć blisko 150 kont i kanałów powiązanych z ruchem Querdenker, który sprzeciwia się ograniczeniom covidowym w Niemczech. Działania platformy wpisują się w strategię mediów społecznościowych przeciwko skoordynowanym kampaniom powodującym szkody społeczne.

Według agencji Reutera zespoły bezpieczeństwa Facebooka rozszerzają taktykę stosowaną do usuwania szkodliwych akcji przy użyciu fałszywych kont. Chce w ten sposób doprowadzić do zamknięcia większej ilości skoordynowanych grup kont, mogących wywoływać negatywne zachowania społeczne.

Szef polityki bezpieczeństwa Facebooka Nathaniel Gleicher powiedział, że szkodliwe kampanie zazwyczaj obejmują ściśle zorganizowane sieci użytkowników, którzy systematycznie naruszają jego zasady, aby wyrządzić społeczne szkody.

Jako przykład podał wydarzenia na Kapitolu 6 stycznia br., w które mocno zaangażowana była posiadająca na Facebooku organizacja Querdenker, zamieszczająca na platformie szkodliwe, dezinformujące treści na tematy zdrowotne, mowę nienawiści i podżeganie do przemocy.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze