Reklama

Social media

Premier: social media to niezbędne narzędzie we współczesnej polityce

Fot. Adem AY/unsplash.com
Fot. Adem AY/unsplash.com

„We współczesnej polityce to (platformy social mediów - red.) narzędzie niezbędne - powszechnością dostępu i szybkością reakcji bije na głowę wszystkie inne media” - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Podziękował także wszystkim obserwującym za aktywność i cenne opinie, również te niezwykle krytyczne.

Facebook przypomniał mi, że dokładnie 2 lata temu rozpoczęła się moja przygoda z tym portalem i Instagramem. Jak wciągające, pożyteczne, ale i niebezpieczne potrafią być media społecznościowe, przekonujemy się wszyscy codziennie. We współczesnej polityce to narzędzie niezbędne - powszechnością dostępu i szybkością reakcji bije na głowę wszystkie inne media - napisał premier we wpisie na Facebooku.

„Czy to dobrze?”

Dodał, że według jednego z najnowszych badań Facebook stanowi główne źródło informacji dla ponad 36 proc. internautów. Czy to dobrze? Ocenę pozostawiam komentującym. Nie istniałoby ono jednak bez zaangażowanych użytkowników, dlatego wszystkim, a jest tu Was już blisko 250 000, bardzo dziękuję za aktywność - napisał.

Podkreślił również, że każdy ma prawo do własnego zdania, zaś wolność słowa to wartość fundamentalna i niezbędna dla prawidłowo funkcjonującej demokracji, a forma jego wyrażania i kultura słowa świadczą o komentatorze.

Źródło inspiracji 

Dlatego cenię opinie, również te niezwykle krytyczne, które się tu pojawiają, choć często nie mam zbyt wiele czasu, by je przeglądać. Możecie być jednak pewni, że internet i prowadzone tu dyskusje to dla mnie bardzo ważne źródło inspiracji w codziennej pracy i służbie Polsce - zaznaczył premier.

Szef rządu dodał, że jako podsumowanie zamieszcza jedno z pierwszych zdjęć, które zamieścił w mediach społecznościowych. Lata mijają - ale wiele się nie zmieniło. Może poza wielkością ekranów w telefonach i moimi okularami... - napisał.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze