Social media

Ponad 100 mln szkodliwych nagrań usuniętych z TikToka

Fot. Solen Feyissa/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Solen Feyissa/Wikimedia Commons/CC 2.0

W pierwszej połowie 2020 roku usunięto 104 mln nagrań naruszających zasady serwisu - wskazują przedstawiciele TikToka. Platforma chce również nawiązać współpracę z innymi firmami, której głównym założeniem będzie wzajemna wymiana informacjami na temat szkodliwych materiałów udostępnianych w sieci. 

Z raportu przedstawionego przez TikToka wynika, że w połowie 2020 roku serwis usunął ponad 104 mln nagrań naruszających zasady serwisu wideo.

Jak poinformowała platforma, 30 proc. usuniętych materiałów przedstawiało treści seksualne oraz nagość, 20 proc. naruszało zapisy o ochronie osób nieletnich, a 19 proc. promowało „nielegalne działania lub produkty”. Najwięcej nieodpowiednich filmów usuniętych zostało ze stron w Brazylii, Indiach i Pakistanie.

TikTok przyznał, że podczas pandemii przy moderacji treści opierał się w większym stopniu na technologiach do wykrywania i automatycznego usuwania nieodpowiednich materiałów, niż pracy ludzkiej.

Serwis zapowiedział, że chce zaproponować innym platformom opracowanie wspólnego porozumienia o współpracy, w ramach którego serwisy mogłyby się wzajemnie ostrzegać i wymieniać informacjami o krążących w sieci szkodliwych treściach, w tym promujących przemoc. TikTok skontaktował się już w tej sprawie z dziewięcioma innymi serwisami społecznościowymi.

Źródło:
PAP

Komentarze