Reklama

Social media

"Nowaja Gazieta" poinformowała o potężnym ataku DDoS na jej portal

fot.  Kaur Kristjan/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Kaur Kristjan/ Unsplash/ Domena publiczna

Strona internetowa niezależnej rosyjskiej „Nowej Gaziety” jest obiektem potężnego ataku DDoS (Distributed Denial of Service - rozproszona odmowa usługi) - poinformował w niedzielę na Twitterze jeden z redaktorów gazety, Kiriłł Martynow. 

Martynow, komentując atak, napisał: "nasza praca związana z wyborami została dobrze oceniona". W niedzielę trwały w Rosji wybory do niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej.

Atak rozpoczął się w niedzielę po południu i początkowo udało się go zneutralizować, ale potem jego siła jeszcze wzrosła.

Ataki typu DDoS

Redakcja poinformowała, że strona została zbombardowana zapytaniami w liczbie około 1,2 mln na sekundę. Ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service - rozproszona odmowa usługi) polegają na zmasowanym wysyłaniu żądań połączenia do serwerów, czego wynikiem jest ich przeciążenie.

W poniedziałek rano strona nadal była niedostępna. 

"Nowaja Gazieta" to liberalna i demokratyczna gazeta działająca od prawie 30 lat, dla której pracowała m.in. Anna Politkowska. Gazeta znana jest z wnikliwych materiałów śledczych, nie stroni od krytycznych wobec władz opinii i nagłaśniania niewygodnych tematów. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama