Reklama

Social media

Iran oskarżył Twittera o usuwanie prawdziwych kont z serwisu

Fot. Esther Vargas/Twitter/CC 2.0
Fot. Esther Vargas/Twitter/CC 2.0

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif oskarżył Twittera o usuwanie prawdziwych kont z serwisu i przyzwalanie na działalność antyrządowych, zautomatyzowanych profili-botów - podała agencja Reutera.

Mohammad Dżawad Zarif skierował swoje oskarżenia bezpośrednio do szefa Twittera Jacka Dorseya. Według amerykańskiego serwisu CNet usuwanie kont, do którego odniósł się w swoich wypowiedziach irański minister spraw zagranicznych, najpewniej ma związek z prowadzonymi przez Twittera działaniami zmierzającymi do rozwiązania problemu fałszywych profili na tej platformie.

Zdaniem Zarifa z Twittera usunięte zostały konta należące do prawdziwych osób, w tym dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych oraz studentów, które serwis potraktował jako część "operacji informacyjnych". Minister spraw zagranicznych Iranu w zamieszczonym na Twitterze ironizującym wpisie skierowanym do właściciela serwisu zaproponował Dorseyowi "zajęcie się prawdziwymi botami w Tiranie (stolicy Albanii), które rozpowszechniają wypluwaną przez Waszyngton propagandę na rzecz zmiany reżimu".

W sierpniu Twitter i Facebook poinformowały o usunięciu setek nieprawdziwych stron, grup i kont powiązanych z działalnością dezinformacyjną. Twitter podkreślił wówczas, że 284 usunięte z platformy konta były związane z prowadzoną przez Iran "skoordynowaną manipulacją"

Źródło:PAP

Komentarze