Reklama

Social media

Google z Digital Asset pracuje nad blockchain w chmurze

Fot: pixbay/simon
Fot: pixbay/simon

Google zaimplementuje blockchain w chmurze wspólnie z nowojorską firmą Digital Asset, zajmującą się tworzeniem narzędzi do budowy aplikacji opartych na technologii łańcucha bloków - poinformował serwis The Verge.

To nie pierwsza współpraca Google z firmą z sektora technologii łańcucha bloków. Wcześniej koncern podpisał porozumienie z BlockApps, start-upem wspomagającym tworzenie zdecentralizowanych aplikacji.

The Verge podkreśla, że Google nie podało jak do tej pory informacji o dacie, od której dla klientów korzystających z usług chmurowych koncernu dostępne ma być oprogramowanie Digital Asset i BlockApps. Firma poinformowała jedynie, że wkrótce zostanie udostępniona możliwość integracji oprogramowania w technologii open source dla aplikacji opartych o platformy takie, jak Ethereum czy Hyperledger Fabric. Będzie można skorzystać z niej jeszcze w tym roku, w ramach oficjalnego kanału dystrybucji Google Cloud Product.

Szefowa Digital Asset Blythe Masters oświadczyła, że w wyniku współpracy z Google programiści i twórcy aplikacji otrzymają wkrótce "możliwość korzystania z w pełni funkcjonalnych ram dla oprogramowania, które pozwoli im wykorzystywać potencjał technologii łańcucha bloków". Współdziałanie z koncernem z Mountain View pozwoli firmie Digital Asset na rozszerzenie swojej obecności na rynku - wyraziła nadzieję Masters.

Zdaniem serwisu The Verge, implementacja technologii łańcucha bloków do produktów chmurowych pozwoli Google budować przewagę nad konkurencyjnymi usługami oferowanymi przez Amazon i Microsoft.

Google wykazuje zainteresowanie tą technologią już od kilku lat - przypomina The Verge. Koncern ten w latach 2012-2017 był drugim najbardziej aktywnym na świecie inwestorem korporacyjnym w sektorze technologii blockchain, ustępując jedynie japońskiemu Holdingowi SBI.

Źródło:PAP

Komentarze