Reklama

Social media

Fałszywa strona Grupy LOTOS i Wp.pl narzędziem do wyłudzania danych 

Fot. Philipp Katzenberger/Unsplash
Fot. Philipp Katzenberger/Unsplash

W internecie krąży fikcyjna witryna podszywająca się pod Grupę LOTOS oraz Wp.pl. Strona jest narzędziem oszustów do wyłudzania danych. 

O nowej kampanii oszustów ostrzega CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. „Uwaga! Ostrzegamy przed stroną podszywającą się pod Grupę LOTOS i Wirtualną Polskę” - alarmują specjaliści.

Głównym zamiarem oszustów jest wyłudzanie danych. W tym celu stworzyli fikcyjną witrynę łudząco podobną do oryginału. Szczególną czujność powinien wzbudzić adres: hxxps://educ-lotos[.]online.

Na fałszywej stronie widnieje artykuł rzekomego autorstwa jednego z dziennikarzy Wp.pl Piotra Białczyka poświęcony Grupie LOTOS.

Kliknięcie w załącznik przekierowuje do witryny wyłudzającej dane. Znajduje się na niej specjalne okienko przeznaczone do wpisania informacji, takich jak imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu. Nad nim góruje napis: Zacznij zarabiać na zasobach swojego kraju!. Wszystko po to, by przykuć uwagę użytkowników. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama