Reklama

Social media

Facebook powołuje zespół ds. bezpieczeństwa

Fot. Stock Catalog/Flickr/CC 2.0
Fot. Stock Catalog/Flickr/CC 2.0

Popularny serwis społecznościowy postanowił zająć się wyszukiwaniem podatności w swoich systemach, zanim zostaną one wykorzystane przez przestępców i służby innych państw do szkodliwych celów. W związku z powyższym, powołano zespół złożony m.in. z byłych oficerów wywiadu oraz naukowców, których zadanie polega na wykryciu, najgorszych rzeczy, które można zrobić przy użyciu Facebooka oraz znalezienia rozwiązań, które mogą temu zapobiec.

Zespół jest nowym pomysłem, który wciąż znajduje się w fazie rozwoju, dlatego jego obecna liczba pracowników oraz potencjalne działania w ramach bezpieczeństwa nie zostały jeszcze ujawnione.

Powołanie tego zespołu jest oznaką pewnej zmiany w sposobie myślenia gigantów z Doliny Krzemowej, której nie mogą już opierać się tylko na dobrej woli użytkowników i musza przyjąć do wiadomości, że portal może zostać wykorzystany do realizacji złych celów.

Dzięki tego typu inicjatywom być może uda się uniknąć takiego faux pas jakimi były niepodjęcie zdecydowanych kroków wobec akcji propagandowej rosyjskich trolli internetowych podczas trwania wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku oraz afera związana z Cambridge Analytica o której głośno było w ostatnich miesiącach.

Reklama

Komentarze

    Reklama