Reklama

Social media

Blockchain zwalczy dezinformację na Twitterze?

Fot. edar/Pixabay
Fot. edar/Pixabay

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twitter’a, chce wprowadzić technologię blockchain do swojej głównej platformy  w celu zwalczania oszustw oraz kampanii dezinformacyjnych, a także poprawy przejrzystości mediów społecznościowych.  

Jack Dorsey jest wielkim zwolennikiem technologii blockchain. W jednej ze swoich wypowiedzi podkreślił, że Twitter prowadzi obecnie badania w zakresie możliwości wykorzystania tej technologii na szerszą skalę. Miałoby się to przyczynić do zmniejszenia liczby oszustw oraz prowadzonych kampanii dezinformacyjnych za pomocą mediów społecznościowych.  „Blockchain to technologia, która ma ogromny potencjał, który nie jest w pełni wykorzystywany, w szczególności w odniesieniu do budowy zaufania” – zaznaczył Jack Dorsey.

Równocześnie należy zaznaczyć, iż w zeszłym miesiącu Duo Security opublikowało raport, w którym wyliczono, że co najmniej 15 000 cyberprzestępstw  związanych z kryptowalutami zostało popełnionych przy użyciu Twittera.  Podczas badania 88 milionów kont zostało zeskanowanych przez specjalistów za pomocą techniki uczenia maszynowego w celu identyfikacji botów.

W styczniu platforma Jacka Dorsey’a wprowadziła operacje kryptowalut, dzięki którym firma uzyskała netto 200 000 dolarów z nowo dodanej opcji. Zgodnie filozofią władz spółki wirtualny pieniądz może stać się wspólną walutą świata i dominującą formą płatności na dekady. „Internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to bitcoin” – podkreślił Jack Dorsey.

W maju bieżącego roku podczas konferencji Consensus Dorsey poruszono kwestię potencjału technologii blockchain na Twitterze. Wówczas władze spółki zaznaczyły, że współcześnie prowadzone są liczne kampanie dezinformacyjne, manipulacyjne oraz różnorodne wirtualne oszustwa, które należy zwalczać, a technologia blockchain ma stać się głównym narzędziem tej walki.

Komentarze