Reklama

Social media

Asseco podpisało umowę na modernizację KSI Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

FOT. THEDIGITALARTIST/ PIXABAY
FOT. THEDIGITALARTIST/ PIXABAY

W ubiegłym tygodniu Asseco Poland podpisało umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych opiewającą się na 346,5 miliona złotych. Podpisując kontrakt Asseco zobowiązało się do modyfikacji i rozwoju Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Podpisana została, także inna umowa dotycząca przechowywania akt pracowniczych o wartości 24,5 miliona złotych.

Asseco jest największą polską firmą teleinformatyczną oraz największym producentem oprogramowania dla sektora publicznego w Polsce. Umowa wyceniana na blisko 350 milionów złotych ma być realizowana przez 4 lata. Interesujące jest powierzenie opieki nad KSI konkurencji Asseco, czyli firmie Comarch. Kilka miesięcy wcześniej firma ta wygrała przetarg na obsługę całego systemu informatycznego, a okres opieki nad tym systemem ma trwać 4 lata. Wartość tej umowy ma być o blisko połowę mniejsza, około 242 miliony złotych, niż w przypadku poprzednika zajmującego się obsługą KSI.

Asseco zobowiązało się, także do modyfikacji KSI w ramach podpisanej przez prezydenta ustawy o skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją. Okres przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej ma zostać skrócony z 50 lat do 10 lat, a możliwość jej przechowywania w formie elektronicznej ma na celu m.in. zmniejszenie kosztów. Kontrakt Asseco w tym przypadku oscyluje w granicach 24,5 miliona złotych, a okres w jakim będzie realizowany wyniesie 12 miesięcy.

Komentarze