Reklama

Social media

Andrzej Duda: Cyberbezpieczeństwo coraz ważniejsze

Fot.: Prezydent.pl
Fot.: Prezydent.pl

Pandemia pokazała, jak wielkie możliwości daje cyfryzacja, ale i jak bezpieczeństwo wszystkich zależy od ochrony danych - zaznaczył prezydent Andrzej Duda na Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy.

Prezydent przypomniał, że zarówno NATO jak i UE z czasem coraz większe znaczenie zaczęły przykładać do cyberbezpieczeństwa i zwalczania zagrożeń w sieciach informatycznych. Wskazał, że w 2016 r. członkowie NATO uznali cyberprzestrzeń za obszar działań zbrojnych, a za niezbędne uznano opracowanie i wdrożenie strategii obrony.

W ostatnich latach również UE daje do zrozumienia, że zapewnienie wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa jest dla niej priorytetem” - powiedział prezydent. Przypomniał, że w grudniu 2020 r. KE przedstawiła projekt pakietu o jednolitym rynku cyfrowym, który ma stworzyć bezpieczną przestrzeń cyfrową.

Prezydent wyraził też opinię, że konieczna jest współpraca UE i NATO w celu ujednolicenia spojrzenia na zapewnienie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz szybszego rozwoju technologii cyfrowych. Transformacja cyfrowa będzie główną siłą napędową ożywienia gospodarczego” - ocenił.

Jak dodał Andrzej Duda, jednym z głównych celów inicjatywy Trójmorza jest także podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama