Reklama

Social media

22-latek zatrzymany w Hiszpanii. Odpowie za włamanie na Twittera

Fot. pxhere.com/CC0
Fot. pxhere.com/CC0

22-letni Brytyjczyk został aresztowany w Hiszpanii, na podstawie wniosku wydanego przez USA, w związku z włamaniami na Twittera. Mężczyzna miał także dopuścić się cyberstalkingu wobec nieletniego użytkownika.

Joseph O'Connor, będący obywatelem Wielkiej Brytanii, został  wczoraj aresztowany w  Esteponie w Hiszpanii przez tamtejszą policję, w związku z zarzutami dotyczącymi włamania na Twittera w lipcu 2020 roku. Incydent doprowadził do naruszenia bezpieczeństwa 130 kont na platformie, w tym tych, należących do polityków, celebrytów i firm. Zatrzymania dokonano na podstawie wniosku wydanego przez Stany Zjednoczone – wskazuje Departament Sprawiedliwości USA.

Zgodnie z dokumentacją sądową, poza zhakowaniem Twittera 22-latek jest oskarżony o włamanie na konta użytkowników TikToka i Snapchata, a także cyberstalking wobec małoletniej ofiary. W ramach swoich działań mężczyzna miał m.in. uzyskać dostęp do informacji z chronionego komputera, wymuszać kosztowności czy rozsyłać groźby.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze