Reklama

Biznes i Finanse

BAE Systems wspiera start-upy. "Kadry dla cyberbezpieczeństwa"

  • Źródło: Program wieloletni Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020–2022

BAE Systems przedłużyło partnerstwo z Cyber London (CyLon) – firmą wspierającą badania i rozwój nad cyberbezpieczeństwem, o kolejne trzy lata. Ma to wesprzeć zaplecze kadrowe sektora ochrony przestrzeni informatycznej w Wielkiej Brytanii. 

BAE Systems już wcześniej pracowało z CyLon przez 18 miesięcy. W tym czasie 23 start-upy ukończyły trzymiesięczny trening nadzorowany przez mentorów, w tym ekspertów z BAE Systems.

Decyzja o przedłużeniu partnerstwa ma zostać ogłoszona podczas uroczystości Demo Day w Londynie. Tam potencjalni inwestorzy i partnerzy do współpracy będą mogli przyjrzeć się start-upom. BAE Systems ma służyć wsparciem merytorycznym oraz pomagać przy kierowaniu projektami.

Minister cyfryzacji i kultury Matt Hancock powiedział: „Wysiłki BAE Systems i Cyber London na rzecz wsparcia małych przedsiębiorstw przez ostatnie 18 miesięcy pozwoliły na rozwój wielu brytyjskich start-upów. Odnowione partnerstwo pozwoli na wzmocnienie naszego sektora cyberbezpieczeństwa oraz wspomoże inicjatywy brytyjskiego rządu dla sektora przemysłowego poprzez Narodowy Program Cyberbezpieczeństwa i centra innowacji. Pozwoli to naszym firmom na konkurowanie z najlepszymi na rynku”.

Czytaj też: BAE Systems o technologii cyberobrony. "Inteligencja stosowana i kadry" [Cyberdefence24.pl TV]

Richard Wiliding, dyrektor ds. innowacji i nowych przedsięwzięć w oddziale zajmującym się cyberbezpieczeństwem w BAE Systems zwrócił uwagę na znaczenie partnerstwa z CyLon. Podkreślił też, że  obecnie prowadzone są „zaawansowane dyskusje z przedsiębiorstwami na temat testowania ich technologii przez BAE Systems i integrowania ich z produktami i usługami, które oferujemy naszym klientom”.

Jonathan Luff, założyciel CyLon, dodał, że Wielka Brytania jest cyfrowym supermocarstwem i wsparcie takich firm jak BAE System czy CyLon może pomóc wielu start-upom.

Komentarze