Reklama

Armia i Służby

Siły Specjalne USA podnoszą zdolności w zakresie wojny informacyjnej i elektronicznej

Fot. US ARMY SPECIAL FORCES/Flickr/CC BY 2.0
Fot. US ARMY SPECIAL FORCES/Flickr/CC BY 2.0

Siły Specjalne USA podnoszą swoje zdolności do prowadzenia wojny informacyjnej i elektronicznej z myślą o obecnym i przyszłym środowisku konfliktu. W tym celu ogłoszono przetarg, którego zwycięzca ma pomóc armii w realizacji wojskowych planów. Wartość zamówienia wynosi blisko 800 mln dolarów.

Firma CACI International, będąca jednym z głównych wykonawców Pentagonu, wygrała przetarg na dostarczenie technologii oraz usług potrzebnych do prowadzenia wojny informacyjnej i elektronicznej przez Siły Specjalne Stanów Zjednoczonych. Wartość zamówienia wynosi dokładnie 785 mln dolarów.

Rozwiązania, jakie mają trafić do armii USA na podstawie zlecenia powinny zapewnić dowództwu sił specjalnych wysokiej jakości zdolności w zakresie śledzenia zagrożeń, integracji działań i zasobów oraz lepszego szkolenia żołnierzy.

CACI zagwarantuje specjalistyczną wiedzę w obszarze rozwiązań z zakresu wojny informacyjnej i wojny elektronicznej, szkolenia oraz modernizacji z myślą o realizacji misji Dowództwa Operacji Specjalnych USA.

wskazuje firma CACI

Do sprawy odniósł się prezes i dyrektor firmy John Mengucci, który wskazał, że przedsiębiorstwo posiada doświadczenie w obszarze wsparcia operacyjnego, analizy wywiadowczej, integracji technologii oraz szkoleń dla sił zbrojnych. Jego zdaniem może to pomóc USASOC lepiej dostosować się do współczesnego i przyszłego środowiska konfliktu.

CACI to firma zatrudniająca ok. 22 tys. „utalentowanych pracowników, czuwających nad dostarczaniem wyjątkowej wiedzy i technologii” – czytamy w jej opisie. Przedsiębiorstwo znajduje się na liście Fortune 500, indeksu Russell 1000 oraz indeksu S&P MidCap 400.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze (2)

  1. KKK

    Ciekawe gdzie testują swoje możliwości? może u nas?

  2. Maro

    SOCOM uzywa radiostacji Harris…