Reklama

Armia i Służby

MON ogłosi koncepcję wojsk obrony cyberprzestrzeni

Fot. Mon.gov.pl/Domena publiczna
Fot. Mon.gov.pl/Domena publiczna

We wtorek, MON ogłosi koncepcję budowy wojsk obrony cyberprzestrzeni oraz pakiet działań związanych z rozwojem zdolności resortu obrony narodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa.

We wtorek, 5 lutego o godz. 13.00 w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (ul. gen. Witolda Urbanowicza 25 a) podczas konferencji pt. „Cyber.mil.pl - Integracja i rozwój systemu cyberbezpieczeństwa resortu obrony narodowej” Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej przedstawi koncepcję budowy wojsk obrony cyberprzestrzeni oraz pakiet działań związanych z rozwojem zdolności resortu obrony narodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa. Podczas konferencji powołany zostanie także pełnomocnik do spraw utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni.

W ubiegłym roku, na polecenie ministra Mariusza Błaszczaka, pracował powołany w ministerstwie zespół, którego zadaniem była analiza działań realizowanych przez różne instytucje resortu obrony  narodowej  związanych z informatyką, teleinformatyką i cyberbezpieczeństwem. Celem pracy zespołu było wypracowanie rekomendacji dot. wzmocnienia potencjału i usprawnienia procesów w tych obszarach. Równolegle prowadzono pogłębione audyty bezpieczeństwa teleinformatycznego i testy.

W ubiegłym tygodniu, MON otworzył na Twitterze konto CYBER_MIL_PL na którym będą ukazywać się informacje o prowadzonych działaniach resortu w obszarze cyberbezpieczeństwa. Ministerstwo przypomina, że obrona w cyberprzestrzeni należy do podstawowych zadań kolektywnej obrony.

Reklama

Komentarze

    Reklama