Armia i Służby

Microsoft wyposaży armię USA w innowacyjny sprzęt 

Fot. The U.S. Army/Flickr/CC BY 2.0
Fot. The U.S. Army/Flickr/CC BY 2.0

Amerykański gigant Microsoft zawarł umowę z armią USA dotyczącą sprzedaży innowacyjnych gogli rzeczywistości rozszerzonej. Łączna wysokość transakcji wynosi 21,9 mld dolarów w ciągu 10 lat.

Gogle bazują na produkcie Microsoftu o nazwie HoloLens - są to inteligentne okulary, które łączą świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Użytkownik widzi świat realny, ale w jego polu widzenia wyświetlają się także cyfrowe wizualizacje. HoloLens są dostępne na rynku, cena za sztukę wynosi w USA ok. 3,5 tys. dolarów.

Microsoft przez ostatnie dwa lata współpracował z amerykańską armią nad fazą prototypowania wojskowej wersji HoloLens - Integrated Visual Augmentation System (IVAS). Firma poinformowała, że wojsko rozpoczęło już fazę produkcyjną produktu.

Na blogu Microsoftu napisano, że zestawy gogli zapewni żołnierzom większe bezpieczeństwo i sprawią, że staną się skuteczniejsi. Program zapewnia zwiększoną świadomość sytuacyjną i umożliwią wymianę informacji oraz podejmowanie decyzji w różnych sytuacjach - dodano.

Kontrakt opiewa na ponad 120 tys. egzemplarzy, które zostaną wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. Jak podała BBC, po ogłoszeniu przez koncern umowy z armią notowania akcje Microsoftu wzrosły o 3 proc.

image

Komentarze

    Czytaj także