Reklama

Armia i Służby

Legia Akademicka 2020: szkolenie komponentu cyber

fot. NCBC
fot. NCBC

Tegoroczna edycja programu Legia Akademicka, czyli ochotniczego szkolenia studentów cywilnych w formie ćwiczeń wojskowych zorganizowanego przez MON i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ruszyła 8. sierpnia br. - informuje NCBC.

Z powodów epidemiologicznych szkolenie zostało zrealizowane w jednym turnusie obejmującym moduł podstawowy oraz podoficerski.

Absolwenci modułu podoficerskiego LA, którzy zgłosili swój akces do szkolenia specjalistycznego w komponencie cyber, 20. września br. zmienili dyslokację z 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie na Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Siedemdziesięciu sześciu najlepszych studentów z całego kraju, studiujących na kierunkach takich jak m.in. cyberbezpieczeństwo, kryptologia, informatyka czy matematyka w dniu 21. września br. rozpoczęło szkolenie pod okiem wojskowych specjalistów z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

W inauguracji szkolenia w CSŁiI uczestniczył Dyrektor NCBC – gen. bryg. Karol Molenda, który podczas spotkania wyraził nadzieję, że dla studentów szkolenie w Zegrzu będzie inspiracją i zachętą do dalszego rozwijania swoich umiejętności w obszarze cyber:

„Cieszę się, że podjęliście wyzwanie dodatkowego szkolenia z zakresu cyber. Ufam, że część z Was nie tylko uzna Legię Akademicką za niesamowite życiowe doświadczenie, ale również będzie chciało związać się z armią, docelowo zasilając szeregi Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz formowanych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”.

Komentarze