Armia i Służby

Informacja staje się towarem i narzędziem w działaniu wojskowym [WIDEO]

Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24
Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24

"Widzimy dzisiaj, że informacja staje się towarem, narzędziem z punktu widzenia militarnego, które powoduje, że społeczeństwo postępuje tak, a nie inaczej. Czasami wbrew zdrowemu rozsądkowi" - mówi w rozmowie z CyberDefence24.pl Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa w rozmowie z CyberDefence24.pl mówi o szczegółach konferencji CyberExpert, która odbyła się 18 listopada br. Wydarzenie skupiało się na aspektach technicznych, przydatnych w branży cyberbezpieczeństwa, a także szczegółach dotyczących prowadzenia białego wywiadu.

"Dokładnie 18 listopada 2020 roku była inauguracja Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Kończąc ten rok i rozpoczynając nowy konferencją CyberExpert, chcemy zaznaczyć, że jesteśmy gotowi dostarczać nie tylko szkolenia, ale również podnosić świadomość i budować wspólną platformę wymiany wiedzy na temat istotnej i bardzo dynamicznie zmieniającej się domeny, jaką jest cyber" - mówi nam dyrektor ECSC Paweł Dziuba.

Dodaje, że w obecnym czasie bardzo wyraźnie widać, że "informacja staje się towarem, narzędziem z punktu widzenia militarnego, które powoduje, że społeczeństwo postępuje tak, a nie inaczej". "Czasami wbrew zdrowemu rozsądkowi" - ocenia. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Publikacja powstała we współpracy z ECSC.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze