Reklama

Armia i Służby

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych ogłasza przetarg na rozszerzenie systemu Acropolis

FOT. TAYEBMEZAHDIA/ PIXABAY
FOT. TAYEBMEZAHDIA/ PIXABAY

16 lipca br. na stronie rządowej Federal Business Opportunities opublikowany został dokument dotyczący przetargu na rozszerzenie systemu Acropolis. System ten, wcześniej znany jako Community Data Center, odpowiada za zbieranie, przechowywanie i analizowanie danych Departamentu Obrony USA.

Głównym celem przetargu jest rozwinięcie technologii przetwarzania informacji w chmurze programu Acropolis.

Dokument ma charakter czysto informacyjny. Póki co, Departament Oborny nie podjął jeszcze żadnych kroków, w celu umówienia oficjalnych spotkań z potencjalnymi dostarczycielami usługi. Co więcej, Pentagon zakłada podpisanie kontraktu najpóźniej do końca września 2019 roku. Jest to ważna informacja z perspektywy usługodawców, gdyż muszą oni najpierw uzyskać dostęp do danych oznaczonych klauzulą tajne.

W zakresie przechowywania danych historia pokazuje sceptyczne nastawienie Pentagonu do prywatnych przedsiębiorstw. Jedyną firmą, która posiada certyfikat upoważniający do przechowywania najtajniejszych informacji jest Amazon. Rywalem dla Amazon wydaje się firma Microsoft, która w zapowiedziała, że w przyszłym roku mają zamiar spełnić wszystkie formalne wymogi dotyczące przechowywania danych rządowych na najwyższym poziomie tajności, dzięki czemu będzie w stanie włączyć się do gry w najnowszym przetargu.

Reklama

Komentarze

    Reklama