Reklama

Armia i Służby

Dane ze skrzynki byłego szefa SKW na sprzedaż? Oferta krąży w sieci

Fot. Służb Kontrwywiadu Wojskowego/skw.gov.pl
Fot. Służb Kontrwywiadu Wojskowego/skw.gov.pl

W internecie pojawiło się ogłoszenie sprzedaży bazy danych, pochodzącej rzekomo ze skrzynki e-mailowej Piotra Bączka, byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Użytkownik, który je zamieścił gwarantuje, że informacje na temat „politycznej gry Polski” mogą wywołać chaos w naszym kraju. 

Na RaidForums użytkownik alikmos wystawił ogłoszenie, w którym oferuje 7,5GB danych rzekomo na temat politycznej gry Polski. Informacje mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej Piotra Bączka, szefa SKW w latach 2015-2018.

Autor wpisu wskazuje, że każdy kto wejdzie w posiadanie tych danych może narobić w naszym kraju - delikatnie mówiąc - wielkiego chaosu. Jak podkreśla, aby zakupić pliki, wystarczy wysłać do niego maila wyrażającego zainteresowanie. „Nie będę prosił o wiele pieniędzy” - zaznaczył.

image
Fot. Oferta sprzedaży pochodząca z RaidForums.

W celu uwiarygodnienia swojej oferty „alikmos” zamieścił screena rzekomo z konta WP.pl byłego szefa SKW. Widnieje na nim podgląd wiadomości e-mail ze skanem dokumentu dotyczącego jego powołania na stanowisko szefa Służby, podpisanego przez ówczesną premier Beatę Szydło. W treści znajdowało się również zdjęcie Piotra Bączka i Antoniego Macierewicza. 

Oferta wzbudziła zainteresowanie użytkowników forum. Pojawiły się wpisy z prośbą o bezpośredni kontakt ze sprzedającym oraz wskazaniem ceny.  


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze