Reklama

Armia i Służby

Cyberatak na stronę Ministerstwa Obrony Rosji

Fot. pxfuel.com
Fot. pxfuel.com

Oficjalna witryna internetowa Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej padła ofiarą cyberataku typu DDoS. Zdaniem resortu jego źródło znajdowało się za granicą. 

Według "potwierdzonych danych źródło ataku na stronę ministerstwa obrony Rosji znajduje się poza granicami Federacji Rosyjskiej" - przekazał resort.

Ministerstwo podało, że strona internetowa została zaatakowana w piątek około godziny 10. Część użytkowników może mieć trudności z dostępem do strony - zaznaczono. Później zapewniono, że przywrócono działanie strony.

Portal telewizji Dożd przypomina, że podczas telekonferencji prezydenta Rosji Władimira Putina - według prowadzącej program - doszło do silnych ataków hakerskich. Dziennikarka powiedziała, że celem ataków typu DDoS były systemy zapewniające prowadzenie telekonferencji. Tłumaczyła w ten sposób spore problemy techniczne.

Później rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że doszło do ataków DDoS i dodał, że "na razie nie wiadomo, skąd" one pochodziły.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

 

Źródło:PAP

Komentarze