Reklama

Armia i Służby

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej nawiązało współpracę z NATO StartCom COE

Fot. Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (@ACKS_aszwoj) / Twitter
Fot. Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (@ACKS_aszwoj) / Twitter

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej nawiązało dwustronną współpracę z natowskim Strategic Communications Centre of Excellence. Porozumienie dotyczy m.in. wymiany wiedzy oraz doświadczeń. 

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS), działające w ramach Akademii Sztuki Wojennej, będzie współpracowało z natowskim Strategic Communications Centre of Excellence (SCCE) w zakresie dwustronnej wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie komunikacji strategicznej. 

Memorandum w tej sprawie zostało podpisane w Rydze przez pełniącą obowiązki dyrektora ACKS Agnieszkę Glapiak oraz dyrektora SCCE Jānisa Sārtsa. 

Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej ma z założenia usprawniać systemu komunikacji w ramach polskiej armii, a także zwiększać świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń płynących ze środowiska informacyjnego. Jego misją jest także inicjowanie debaty publicznej na temat komunikacji strategicznej i przeciwdziałania dezinformacji.

Z kolei Strategic Communications Centre of Excellence NATO to międzynarodowa organizacja wojskowa, która ma zadanie poprawić zdolności w obszarze komunikacji strategicznej w ramach sojuszu. Angażuje specjalistów z sektora cywilnego oraz wojskowego, zarówno prywatnego jak i akademickiego. 

Natowskie centrum zostało założone w 2014 roku przez Łotwę, Estonię, Niemcy, Włochy, Litwę, Polskę i Wielką Brytanię. Z czasem dołączały kolejne państwa: Holandia i Finlandia (2016), Szwecja (2017), Kanada (2018), Słowacja (2019), Dania i USA (2020). W bieżącym roku mają to także zrobić Węgry i Francja.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama