Reklama

Armia i Służby

430 zarzutów dla mężczyzny rozpowszechniającego muzykę w internecie

Fot. slaska.policja.gov.pl
Fot. slaska.policja.gov.pl

430 zarzutów usłyszał 34-letni mieszkaniec Łazisk Górnych (Śląskie), który rozpowszechniał w internecie cudze utwory muzyczne – poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych zainteresowali się sprawą po zawiadomieniu, złożonym przez prawników reprezentujących organizacje skupiające artystów i producentów. Na podstawie dostarczonych przez nich materiałów śledczy przedstawili mężczyźnie 430 zarzutów o tzw. nieautoryzowane utrwalenie w celu rozpowszechnienia oraz rozpowszechnienie w sieci internetowej cudzych utworów muzycznych.

Proceder miał miejsce w okresie od października 2019 r. do lipca 2020 r. Policjanci zabezpieczyli laptop należący do mężczyzny. Mieszkaniec Łazisk Górnych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policjanci przypominają, że nie wszystko co można znaleźć w internecie jest za darmo i nie wszystko wolno bezkarnie kopiować, a tym bardziej rozpowszechniać. W tego typu sprawach zdecydowana większość osób to ludzie, którzy nie byli niczego świadomi, nigdy nie popadali w konflikt z prawem i nie mieli nawet takiego zamiaru. W swoim postępowaniu kierowali się niewiedzą o tym, że korzystanie z programów do ściągania plików muzycznych kopiowanie ich i zarazem rozpowszechnianie utworów muzycznych różnych wykonawców, jest zabronione

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama