Cyberbezpieczeństwo

Apple: w nowych wersjach iOS skupimy się na wydajności i bezpieczeństwie

FOT. FLICKR.COM / CC
FOT. FLICKR.COM / CC

Apple poinformowało, że przy budowie nowych wersji systemu operacyjnego iOS na urządzenia mobilne, które mają ukazać się w 2018 roku, skupi się na wydajności i bezpieczeństwie - podał serwis Axios.

Apple zapowiedziało, że funkcje, które miały pojawić się w wersjach iOS planowanych na 2018 rok, pojawią się w późniejszym czasie. Chodzi o nowe funkcjonalności oprogramowania dla telefonów i tabletów, takie jak odświeżony wygląd ekranu startowego w telefonie i interfejsy mogące współpracować z oprogramowaniem dla samochodów korzystających z sieci internetowej, czy też aktualizacje dla wbudowanych aplikacji Apple.

Firma w 2018 roku skupi się przede wszystkim na zapewnieniu większego bezpieczeństwa i braku awaryjności swoich urządzeń, a także na pracy z modułami wsparcia dla technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Wzmocnione mają zostać również mechanizmy kontroli rodzicielskiej.

Według źródeł serwisu Axios decyzje Apple spotkały się z chłodnym przyjęciem pracowników firmy, którzy nie podzielają przekonania o złagodzeniu krytyki dzięki takiej zmianie planów. "Ludzie lubią płacić za nowe funkcje, nie za bezpieczeństwo i wydajność" - pisze Axios, powołując się na źródła zbliżone do Apple.

Apple w ostatnich miesiącach spotkało się ze zmasowaną krytyką ze strony tak klientów, jak i analityków bezpieczeństwa ze względu na wady oprogramowania, które doprowadziły do zaistnienia podatności narażających prywatność użytkowników na szwank. Krytyce poddana była również jakość produktów Apple, przede wszystkim ze względu na problem z zaniżaniem wydajności starszych urządzeń w związku z wykorzystaniem baterii przez nowsze wersje systemu iOS.

PAP - mini

Źródło:
PAP

Komentarze

    Czytaj także