Reklama

Armia i Służby

Amerykanie zwiększą szkolenie oddziałów do walki z Daesh

  • Statek kosmiczny Sojuz , fot. Wikipedia
    Statek kosmiczny Sojuz , fot. Wikipedia

Podczas corocznego spotkania AUSA 2016, gen. broni Edward Cardon, dowódca U.S Cyber Command, powiedział, że oddziały zajmujące się walką z cyberterrorystami obecnie skupiają się głównie na zwalczaniu Daesh w sieci. 

Edward Cardon, który jest jednocześnie dowódcą połączonych sił cybernetycznych ARES, podczas swojego wystąpienia podczas konferencji AUSA 2016, podkreślił, że jego oddziały skupiają się obecnie na walce z ISIS. Obecnie żołnierze przygotowują odpowiednie informacje dotyczące działań samych terrorystów w przestrzeni sieciowej. Jednak system działań w ramach programu ARES pozwala na skupienie się tylko nad jednym wymiarem misji.

Działanie w ramach programu ARES ma także pomagać w lepszym zarządzaniu i przesyłaniu informacji pomiędzy wszystkimi oddziałami zajmującymi się sprawami walki z terrorystami. Cardon w swoim wystąpieniu podkreślił, że sam system zarządzania informacjami pomiędzy oddziałami, pozwala na lepsze przygotowanie armii do walki nie tylko w domenie cybernetycznej, ale także w podczas operacji wojskowych.

Według Cardona, takie operacje są potrzebne do podnoszenia możliwości operacyjnych wszystkich jednostek i współpracy między nimi. Jako jeden z przykładów podał ataki przy pomocy dronów oraz oddziały zapewniejące wsparcie komunikacyjne oraz logistyczne dla żołnierzy walczących w Iraku oraz Afganistanie. Według Cardona, ataki za pomocą dronów w 2001 były kompletną nowością, natomiast obecnie są tak samo popularne jak inne operacje wojskowe.

Czytaj też: CYBERCOM zwiększa swoje możliwości bojowe

Reklama

Komentarze

    Reklama